Genital Estetik

Genital Estetik İstanbul

Genital estetik İstanbul; kadınlarda iç ve dış genital bölgede var olan şekil bozukluklarının giderilmesinde başvurulan uygulamalardır. Son yıllarda hızla gelişen tıbbi teknoloji sayesinde artık oldukça kolay ve kısa süreli işlemlerle, genital estetik uygulamalardan yararlanılmaktadır. Özellikle kadın cinselliği konusunda yaşanan bilinçlenmeye bağlı olarak gittikçe artan sayıda kadın tarafından tercih edilen genital estetik uygulamalar, cinsel haz üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Dokularda meydana gelen deformasyonlar nedeniyle yaşanan özgüven kaybı ve cinsel isteksizlik gibi problemler, genital estetik uygulamalar ile giderilebilir.

Yazımızın devamında genital estetik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. İstanbul genital estetik uygulamalar için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Genital Estetik İstanbul Nedir?

Kadınlarda genital bölge iç ve dış genital alan olmak üzere ikiye ayrılır. Büyük ve küçük dudaklar, klitoris, vajen girişi gibi alanlar, vulva olarak da bilinen dış genital alana dâhildir.  Vücudun diğer kısımlarında olduğu gibi, genital bölgede de şekil bozuklukları olabilir; zamanla gelişen deformasyonlar görülebilir. Bu gibi durumlar, bireylerde psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklara yol açabilir. Hastalar öz güven kaybı, cinsel isteksizlik, cinsellikten haz alamama gibi problemlerle kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimlere başvurabilir. Yaşanan bu problemlerin çözümünde, hem deformasyonların giderilmesi hem de şekil bozukluklarının düzeltilebilmesi için genital estetik uygulamalardan yararlanılır.

Genital Estetik İstanbul Hangi Durumlarda Uygulanır?

Genital bölgedeki şekil bozuklukları doğuştan olabileceği gibi, sonradan de gelişebilir. Dokular, ilerleyen yaş, gebelik ve doğum süreçleri, geçirilen hastalıklar gibi nedenlerle deforme olabilir. Hem doğuştan olan şekil bozukluklarının, hem de doku deformasyonlarının giderilmesinde genital estetiğe başvurulması mümkündür.

Genital Estetik Uygulamalar Nelerdir?

Genital estetik uygulamalar, özellikle ilerleyen tıbbi teknoloji sayesinde çok daha çeşitli bir alan haline gelmiştir. En sık başvurulan genital estetik uygulama ve operasyonlardan bazıları;

  • Vajinoplasti,
  • Labioplasti,
  • Kızlık zarı dikimi,
  • Vajina beyazlatma,
  • Lazerle vajina daraltma işlemleridir.

İstanbul genital estetik işlemleri için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, gevşemiş ve yıpranmış vajinal dokunun, cerrahi tekniklerle sıkılaştırılmasıdır. Vajina, esneme kabiliyetine sahip kas dokusundan oluşan bir genital alandır. İlerleyen yaş, gerçekleştirilen doğumlar gibi nedenlere bağlı olarak, vajinadaki kas ve bağ dokusu, deforme olabilir. Vajina daraltma operasyonu olarak da bilinen vajinoplasti ile bu deformasyon giderilir. Ameliyat esnasında vajina içerisinde fazlalık olan, sarkmış dokular cerrahi yöntemlerle çıkartılır ve diğer dokuların da cerrahi dikişlerle sıkılaştırılması sağlanır. Gevşeme ve sarkmanın giderilmesiyle beraber, vajen içi sıkılaştırılarak, toparlanmış olur.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, genital dudaklara uygulanan estetik müdahaledir. Genital dudaklar, genetik olarak veya sonradan gelişen deformasyonlar sonucunda büyük ve sarkık bir yapıda olabilir. Geçirilen ameliyatlar, ilerleyen yaş, gebelik ve doğum gibi faktörler, dudak yapısında şekil bozuklukları ve asimetri olmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda, dudaklardaki sarkma labioplasti ile toparlanarak, dudak yapısı hasta anatomisine en uygun olacak biçimde küçültülebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Asıl işlevi vajinayı zararlı mikroorganizmalardan korumak olan kızlık zarı, kültürel anlamda bekâreti simgelemesi nedeniyle, kadınlar için oldukça önemli olabilmektedir. Cinsel birliktelik, mastürbasyon, vajinal travma ve yaralanmalar sonucunda yırtılan hymen dokusu, kızlık zarı dikimi işlemi ile onarılabilir. Hymenoplasti olarak da bilinen bu müdahale, geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Geçici kızlık zarı dikimi, cinsel birliktelikten 3-7 gün önce yapılır ve bu süre zarfında dikişler erir. Bu nedenle, 7 günden daha fazla zaman geçtiği durumlarda, cinsel birliktelik esnasında kanama olmaz. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise zaman sınırlaması bulunmaz. İşlemden sonra yaşanacak olan ilk cinsel birliktelikte, vajinal kanama yaşanır.

Genital Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

Genital estetik uygulamalar, hastaların ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak farklı genital bölgelere uygulanabilir. Bu durum, uygulama yöntemlerinin de çeşitli biçimlerde olmasına neden olur. Cerrahi müdahale içeren vajinoplasti ve labioplasti gibi uygulamalar genellikle, hastalara sedatif ilaçlarla anestezi verilerek gerçekleştirilir. Dolgu ve yağ uygulamaları ise genellikle anestezik kremler veya lokal anestezi uygulamaları ile gerçekleştirilir.

İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2021

Genital estetik uygulamalardan oldukça farklı alanlarda yararlanılabilmektedir. Uygulamalardaki bu çeşitlik, fiyatların da gerçekleştirilecek olan müdahaleye göre değişebilir. İstanbul genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.