Vajina Beyazlatma

Vajina Beyazlatma İstanbul

Vajina beyazlatma İstanbul; genital bölgede zamanla ortaya çıkan kararmaların giderilmesinde başvurulan bir uygulamadır. Genital alanda yapılan estetik işlemler, son yıllarda hızla gelişen teknoloji sayesinde daha çeşitli bir alana yayılmıştır. Oldukça hızlı sonuç veren ve kolay işlemler olan bu genital estetik uygulamalardan bir tanesi de, vajina beyazlatma işlemidir. Her geçen gün, daha fazla kadın tarafından tercih edilen vajina beyazlatma, genital bölgedeki renk değişimleriyle ortaya çıkan deformasyonların giderilmesinde başvurulan bir yöntemdir. Kremler ve peeling uygulamalarının yanı sıra, günümüzde artık lazer teknolojini kullanarak da vajina beyazlatma işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Yazımızın devamında vajina beyazlatma ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. İstanbul vajina beyazlatma işlemi için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Deride bulunan melanin, cilde rengini veren pigmenttir. Melanin, vücutta bulunan melanosit adı verilen hücrelerce üretilen bir proteindir. Derideki melanin konsantrasyonu yükseldikçe, ten rengi de koyulaşır. Yani koyu renk tene sahip olan bireyler, derinin üst katmanında, daha yoğun melanine sahiptirler.

Ciltteki melanin düzeyi, temelde genetik yapı ile belirlenir. Ancak, güneş ışınları gibi dışsal faktörler de, melanin düzeyini artırıcı etkide bulunabilirler. Vücudun geri kalanı gibi genital bölgede de, genetik faktörler, ilerleyen yaş, kullanılan ilaçlar gibi faktörlere bağlı olarak, ten renginde zamanla koyulaşma meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesinde ve cildin tekrardan eski rengine döndürülmesinde, vajina beyazlatma işlemine başvurulur.

Genital bölgede melanin pigmentinin artışı ile ortaya çıkan kararma, melanin pigmenti derinin en üst tabakasında bulunduğu için bu tabakanın dökülmesi ile giderilir. Kullanılan kremler ve peeling uygulamaları, vajina beyazlatmada başvurulan yöntemler olarak karşımıza çıkar. Ancak, günümüzde hızla ilerleyen teknoloji sayesinde, lazerle vajina beyazlatma işlemi de mümkün hale gelmiştir. Lazerle vajina beyazlatma, diğer uygulamalara kıyasla, en kısa sürede sonuç veren ve en etkili yöntem olarak karşımıza çıkar.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma, günümüzde artık lazer teknolojisi kullanılarak yapılabilen bir işlem haline gelmiştir. Bu işlem esnasında, vulva olarak da tanımlanan dış genital bölgede, beyazlatma uygulaması gerçekleştirilir. İç ve dış dudaklar, vajen girişi, anal bölge, uygulamanın gerçekleştirilebildiği alanlardır.

Bunun yanı sıra, vajina beyazlatma işlemi kozmetik kremler ve peeling uygulamaları ile de gerçekleştirilebilmektedir. Ancak, bu yöntemler, lazer uygulaması kadar etkili ve hızlı sonuç vermemektedir. Bu nedenle, günümüzde birçok kadın, lazerle vajina beyazlatma uygulamasına başvurmaktadır.

İstanbul vajina beyazlatma uygulamaları için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina beyazlatma öncesinde, hastaların cilt tipi uzman hekim tarafından değerlendirilerek, lazer ayarı gerçekleştirilir. Lazer ışınları, lazer cihazına bağlı bulunan prob ile cilde verilir. Cilde uygulanan lazer ışınları, melanosit hücrelerini parçalayarak, ten rengindeki koyulaşmayı giderirler. İşlem hastalarda ciddi bir ağrı veya acıya neden olmadığı için anestezi uygulaması gerektirmez. Ancak, gerekli görüldüğü takdirde, lokal olarak uyuşturma etkisi gösteren kremlerden yararlanılabilir. Uygulama, genellikle 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Hastanın cilt tipine ve hastada görülen kararmaya bağlı olarak, seans sayısı değişebilir. Genellikle, genital bölgedeki koyulaşmanın giderilebilmesi için birkaç seans yeterli olmakta; ortalama üç seans gibi kısa bir sürede, istenen renk açılması sağlanmaktadır. Hastalar, ilk seanstan sonra hemen sonuçları görmeye başlayabilmektedir. Hastadan hastaya değişmekle beraber, ortalama olarak ayda bir seans uygulama ile ilerlemek mümkündür.

Vajina Beyazlatma Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazerle vajina beyazlatma işleminden önceki 3 gün boyunca, genital alana herhangi bir beyazlatıcı krem uygulaması yapılmamış olması gerekir. Aynı zamanda, cildi tahriş edebilecek tıraş gibi işlemlerden ve güneş ışınları gibi ciltte bronzlaşmaya neden olabilecek etmenlerden kaçınılmalıdır.

Vajina Beyazlatma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vajina beyazlatma sonrasında, cildin iyileşmesi tamamlanana kadar, sıkmayan, bol ve rahat çamaşır ve kıyafetler tercih edilmelidir. Yine bu süreç içerisinde, genital bölgeyi hijyenik tutmaya dikkat edilmesi gerekir. Hekiminizin önerdiği krem ve ilaçları, aksatmadan kullanmanız önemlidir. İşlem sonrasında, lazer uygulanan alanlardaki deri, kendiliğinden dökülecek ve yerine açık renkli, parlak, yeni cilt dokusu gelecektir. Böylece, cildin yenilenmesi ve eski görünümüne kavuşması sağlanacaktır.

İstanbul Vajina Beyazlatma Fiyatları

Vajina Beyazlatma işlemi, farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Lazerle vajina beyazlatmada ise seans sayısı, hasta özelinde değişebilir. Bu nedenle, fiyatlarda farklılıklar görülebilmektedir. İstanbul vajina beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.