Vajinoplasti

Vajinoplasti İstanbul

Vajinoplasti İstanbul; genital estetik uygulamalar içerisinde en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Genetik faktörler, ilerleyen yaş, yapılan doğumlar gibi nedenlere gevşeyip sarkan vajinal dokular, cerrahi müdahale ile tekrardan sıkılaştırılır. Vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti ile vajinadaki kas ve bağ dokusunda ortaya çıkan deformasyon giderilir. Vajinanın genişlemesi ve deforme olması, cinsellikten alınan hazzı olumsuz yönde etkiler. Hastalarda cinsel isteksizlik, cinsellikten haz alamama ve orgazm güçlüğü gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Hastalar özgüven problemi gibi psikolojik sorunlarla da karşılaşabilir. Vajinoplasti ameliyatı ile vajinanın tekrardan toparlanıp, sıkılaşması, cinsel birliktelikten alınan haz üzerinde olumlu etki yapar ve hastaların özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur.

İstanbul vajinoplasti ameliyatı için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Kadınlarda genital bölgeye dâhil bir alan olan vajina, vajen girişi ile dışarıya açılan ve rahim ağzı ile rahme bağlanan bir kanaldır. Kas ve bağ dokudan oluşan bu vajinal kanal, esnek bir yapıdadır. Ortalama bir vajina 2-3 cm çapa sahipken, cinsel birliktelik ve doğum esnasında esneyerek genişler. Doğum esnasında vajina, 10-15 cm çapa kadar esneyebilmektedir. Elastik yapısı sayesinde, tekrardan eski haline dönen vajina, ilerleyen yaş, yapılan doğumlar, genetik faktörler gibi nedenlerle, elastikiyetini kaybeder.

Yıpranan ve deforme olan vajinal dokularda, genişleme ve sarkma görülür. Bu deformasyonun giderilebilmesi için vajinoplasti ameliyatına başvurulur. Vajinoplasti, vajina içerisindeki dokuların, cerrahi tekniklerle tekrardan sıkılaştırılarak, toparlanması işlemidir.

Elastik yapısını kaybeden ve doku hasarı oluşan vajina nedeniyle, kadınlarda cinsel isteksizlik, cinsel hazzın azalması ve orgazm güçlüğü görülebilir. Vajinoplasti ile bu sorunların da ortadan kaldırılması mümkündür.

Vajinada Genişleme Neden Olur?

Vajina, kas ve bağ dokudan oluşan bir organdır. Çeşitli faktörlere bağlı olarak bu dokular, zamanla yıpranabilir. Bu faktörlerden başlıcaları;

  • İlerleyen yaş,
  • Gebelik ve doğum,
  • Zorlu vajinal doğumlar,
  • Çoğul gebelikler,
  • İri bebek doğumları,
  • Çok sayıda doğum yapılması,
  • Genetik faktörler olarak sıralanabilir.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti, ameliyathane ortamında yapılan cerrahi bir müdahaledir. Ameliyat esnasında hastalara anestezi verilir. Genellikle damar yolundan verilen sedatif ilaçlar kullanılarak, hastalar derin bir uyku halinde tutulurlar.

Vajinoplasti ameliyatı esnasında, vajen girişinden girilerek, doku fazlalıkları ve sarkmalar çıkartılmaya başlanır. Bu işlem, vajinanın 6-7 cm içerisine kadar sürdürülür. Aynı zamanda, içerideki dokular, cerrahi dikişlerle güçlendirilir ve sıkılaştırılır. Bu sayede vajen içi, daraltılmış olur.  Ameliyat esnasında, dikiş atılan alanlarda özel iplikler kullanılır.

İstanbul vajinoplasti ameliyatı hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Hastadan hastaya değişmekle beraber, vajinoplasti ameliyatları ortalama 30-90 dakika arasında tamamlanır.

Vajinoplasti Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Vajinoplasti ameliyatı esnasında, hastalar anestezi altında oldukları için herhangi bir acı hissetmezler. Ameliyatın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasının akabinde, hastalar genellikle aynı gün içerisinde taburcu edilirler. Operasyon sonrasında ortalama 5 saatlik bir dinleme, genellikle yeterli olmaktadır.

Ameliyat sonrasında komple iyileşme, 4-6 hafta kadar sürebilir. Ancak hastaların gündelik yaşamlarına dönemleri için birkaç gün yeterli olmaktadır. Komple iyileşme sağlanana kadar, ameliyat alanında herhangi bir enfeksiyon gelişmesini engellemek adına, hijyen koşullarına önem verilmesi gerekir.

Ameliyattan sonra 4-6 hafta boyunca, cinsel birliktelik yaşanmaması gerekir. Bu süre zarfında, deniz, havuz, sauna, hamam gibi ortamlara da girilmemelidir. Cinsel perhizin ne kadar sürdürüleceği konusunda hekiminiz size bilgi verecektir. Ameliyattan sonraki kontrol muayenesinde, hekiminiz cinsel perhizi sonlandırmanızın uygun olup olmadığına karar verir.

Vajinoplasti esnasında atılan dikişlerde, kendiliğinden eriyen özel iplikler kullanılır. Hastaların dikiş aldırmaya gitmelerine gere yoktur. Atılan dikişler, ortalama 7-15 gün içerisinde, kendiliğinden eriyerek yok olur.

İstanbul Vajinoplasti Fiyatları

Vajinoplasti ücretleri, hastane ve klinik bazında farklılık gösterebilir. İşlem esnasında uygulanan anestezinin türü de, fiyatların değişmesine neden olabilmektedir. İstanbul vajinoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.