Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma İstanbul

Lazerle vajina daraltma İstanbul; zamanla deforme olan vajinal dokuların, lazer ışınları kullanılarak, tekrardan sıkılaştırılmasıdır. Vajina, esneme kabiliyetine sahip olan kas dokusundan meydana gelir. Bu esneme özelliği, ilerleyen yaş, yapılan doğumlar gibi nedenlere bağlı olarak, zamanla kaybolur. Bu durum, vajinada sarkma ve genişleme olmasına neden olur. Vajinal genişleme ise cinsellikten alınan hazzın azalmasına ve orgazm güçlüğü gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Günümüzde, ilerleyen teknolojik uygulamalar sayesinde, lazer ışınlarını kullanarak, cerrahi müdahaleye başvurmaksızın, vajinayı tekrardan daraltmak mümkün hale gelmiştir.

Yazımızın devamında lazerle vajina daraltma ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. İstanbul lazerle vajina daraltma için Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

Kadın üreme sistemi içerisinde yer alan vajina, vajen girişi ile dışarı açılan ve rahim ağzı ile rahme bağlanan bir kanaldır. Ortalama uzunluğu 8-15 cm arasında değişen vajinanın genişliği, 2-3 cm arasındadır. Kaslardan oluşan vajinal dokular, esneme kabiliyetine sahiptir. Bu sayede vajinanın genişliği, cinsel uyarımla anında, 3-4 cm; vajinal doğum esnasında ise 15 cm’e kadar ulaşabilir. Sonrasında ise elastiki yapısı sayesinde, tekrardan eski haline gelir.

İlerleyen yaş, gebelik, yapılan doğumlar gibi faktörlere bağlı olarak, vajinayı oluşturan kas doku, elastikiyetini kaybeder. Bu durum sonucunda, vajinada sarkma ve genişleme meydana gelir. Vajinal genişleme, cinsel haz üzerinde olumsuz etki yaparak, cinsel birliktelikten alınan hazzın azalmasına neden olur. Bu durum, hastalarda orgazm güçlüğü gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Cinsel hazda düşüş, orgazm olma güçlüğü gibi şikâyetleri bulunan hastalarda, vajinal dokuları tekrardan sıkılaştırılarak, vajinayı daraltmak mümkündür. Bu işlem, cerrahi tekniklerle gerçekleştirilebileceği gibi, günümüzde artık lazer teknolojisi ile de uygulanabilmektedir. Lazerle vajina daraltma uygulaması, vajinadaki doku kalitesinin arttırılmasını sağlayarak, vajinanın sıkılaşmasına yardımcı olur. Vajen içerisinde bağ dokular, lazer ışınları verilerek güçlendirilir.

Vajinada Genişleme Neden Olur?

Vajina, esneme kabiliyetine sahip, kas dokularından oluşur. Bölgedeki elastik yapı, birçok farklı faktöre bağlı olarak güçsüzleşebilir. Vajinada genişleme olmasına neden olan başlıca faktörler;

  • İlerleyen yaş,
  • Gebelik ve doğum süreci,
  • Çok sayıda doğum yapılması,
  • Zorlu vajinal doğumlar,
  • İri bebek doğumu,
  • Genetik faktörler olarak sıralanabilir.

Bu tür nedenlerle, vajinal kaslar güçsüzleşebilir, esneme kabiliyetini yitirir. Lazerle vajina daraltma işlemi, cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan, vajinanın tekrardan sıkılaştırılmasını sağlar. İstanbul lazerle vajina daraltma için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Deniz Sarıkaya Kalkan’dan randevu alabilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma, vajinadaki bağ dokuların tekrardan sıkılaşmasını sağlamaya yönelik olarak başvurulan bir uygulamadır. Oldukça acısız bir işlem olması nedeniyle, öncesinde anestezi gerektirmez. Gerekli görüldüğü durumlarda, anestezik etkili, lokal olarak uyuşma sağlayan kremler kullanılabilir.

Lazerle vajina daraltma esnasında, lazer ışınlarını vücuda ileten bir vajinal prob kullanılır. Bu prob yardımı ile vajen içi, 360 derece lazer ışını ile taranır. Böylece, vajinanın tamamına lazer ışını verilmiş olur.

Bir seans ortalama, 15-20 dakika içerisinde tamamlanır. Daha etkili sonuçlara ulaşabilmek için işlemin birkaç seans uygulanması gerekir. En uygun seans sayısı, hastalardaki doku deformasyonlarına bağlı olarak, hekimler tarafından belirlenir.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazerle vajina daraltma işlemi, oldukça kısa sürede tamamlanan, ağrısız bir uygulamadır. Bu nedenle işlemin hemen akabinde, hastalar günlük hayatlarına devam edebilirler. İşlem sonrasında, herhangi bir dinlenme ve iyileşme süreci bulunmaz. Hekiminiz önermediği sürece, ilaç kullanılmasına gerek yoktur. Ancak, hekim önerisine bağlı olarak, lazerle vajina daraltma işlemi sonrasında, ortalama 1 hafta cinsel perhiz uygulamak gerekir.

İstanbul Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları

Lazerle vajina daraltma işleminde seans sayısı, hastaya göre planlanır. Doku deformasyonlarının az olduğu hastalarda, tek bir seans yeterli olabilirken, genişlemenin fazla olduğu hastalarda, birkaç seans boyunca uygulamaya devam etmek gerekir. Hasta için gerekli olan seans sayısı, alanında deneyimli bir kadın doğum uzmanı hekim tarafından belirlenir. Bu nedenle lazerle vajina daraltma ücretleri, değişiklik gösterir. Fiyatlar, klinik ve hastane bazında da farklılaşır. İstanbul lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında detaylı bilgi biçin bizimle iletişime geçebilirsiniz.